Michał Guranowski

 

 

Michał Guranowski jest zawodnikiem Toruńskiego Klubu Motorowego. Swoją karierę sportową rozpoczął od udziału  w wyścigach samochodowych Folkrace, które rozgrywane były przez wiele lat na toruńskim lotnisku.

Później przyszedł czas na Rallycrossowe Mistrzostwa Polski. W sezonie 2003 Michał zajął piąte miejsce w klasie trzeciej za kierownicą VW Polo. W kolejnym roku PBD Rallycross Team zbudował nowy samochód. VW Polo pierwszej generacji zastąpił VW Golf. Auto przechodziło choroby wieku dziecięcego. Końcowym efektem było piąte miejsce  w klasie trzeciej.

Przełomowy okazał się sezon 2005. Pierwsza biało-czerwona szarfa II-Wicemistrza Polski. Sytuacja powtórzyła się także rok później. Michał sześciokrotnie stawał na podium w klasie 3. Po kolejnym tytule II Wicemistrza Polski w teamie zapadła decyzja o zmianie samochodu. Lekkie, krótkie VW Polo było gotowe do walki w połowie sezonu. Michał zaliczył kilka rund traktując je jako test przed tegorocznym sezonem. Okazjonalnie wystartował także w Mistrzostwach Niemiec.

W roku 2008 PDB Rallycross Team Toruń startuje             w wybranych rundach Mistrzostw Europy Rallycross.

 
   
   

     Sponsorzy:                                                                                                Klub:                                 Polecamy:               Wykonanie & prowadzenie: